POMOC UKRAINIE

W związku z agresją Rosji na Ukrainę rozpoczętą 24 lutego 2022 r oraz panującą sytuacją w Ukrainie zajęliśmy się organizacją i pozyskiwaniem wsparcia w postaci sprzętu, środków i materiałów medycznym potrzebnych do codziennej pracy szpitali. Naszymi Partnerami w tym projekcie została Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci z Tychów, Uniwersytet Śląski z Katowice, WENTO Roman Promieński z Mikołowa, Arcelor Mital, Roter Sp. z o.o. spółka komandytowa oraz Anna Gibas, Agnieszka Wołczenko ze Stowarzyszenia EcoSerce, Grzegorz Szczypka, Paweł Bilangowski i Ewa Lewandowicz.

PLAKAT.jpg

Jest mnóstwo zbiórek, w które bardzo chętnie włączają się Polacy. Jesteśmy dumni, że w takich sytuacjach jesteśmy w stanie się zjednoczyć jako społeczeństwo, zjednoczyć w pomaganiu potrzebującym ludziom dotkniętych koszmarem wojny.

Dzięki temu, że jesteśmy fundacją funkcjonującą w obszarze opieki zdrowotnej, łatwiej nam dotrzeć z profesjonalną pomocą i wspomóc bezpośredniego odbiorcę w załatwieniu najbardziej palących problemów ukraińskich szpitali.

Pomimo bardzo wielu problemów personalnych, logistycznych oraz egzystencjonalnych szpitale w Ukrainie nieustannie pracują, ratując zdrowie i życie pacjentów. Na bieżąco jesteśmy informowani o pilnych potrzebach. Jesteśmy przygotowani, aby bezpośrednio dotrzeć na czas z konkretną pomocą.

Zdajemy sobie sprawę, że niezależnie jak długo będą trwały walki – szpitale w sposób ciągły muszą być zaopatrywane w niezbędne materiały i środki medyczne.

Fundacja Why Not poprzez zbiórki, darowizny firm oraz osób prywatnych zebrała i przesłała do Ukrainy następującą pomoc:

• Cewniki, igły, strzykawki, kaniule, worki

• Pojemniki do krwi pełnej z filtrem usuwającym leukocyty firmy Fresenis Kabi

• Apteczki

• Pościel: poszwy, kołdry i poduszki

• Latarki, baterie, ładowarki

• CRT-P z pełnym wyposażeniem zabiegowym

• Stymulatory wraz z pełnym wyposażeniem

• Prowadniki do angioplastyki

• Stenty