GIGANCI DLA ŚWIETLIKOWA

Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo wraz z Fundacją Why Not zapraszają na wyjątkowe wydarzenie! Już 21 maja 2023 roku odbędzie się III wielki mecz charytatywny Giganci dla Świetlikowa!

To już trzecia edycja wydarzania organizowanego na Stadionie Miejskim w Tychach. W tym roku Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo wraz z Fundacją Why Not zorganizuje z okazji Dnia Dziecka przepyszną zabawę dzieciom, tym małym i tym dużym. Stawiamy na rodzinną atmosferę z udziałem ulubieńców ze szklanego ekranu – sportowców, artystów i aktorów.

W poprzednich dwóch edycjach mecz okazał się dużym sukcesem. Wszyscy uczestnicy zmagań sportowych jak i widzowie świetnie się bawili przyczyniając się do zebrania za każdym razem ok. 70 tysięcy zł, które zostały przeznaczone na rozbudowę Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo. Jeszcze raz pięknie dziękujemy uczestnikom, widzom i sponsorom!

„W tegorocznej edycji Meczu Giganci dla Świetlikowa zapewniając dzieciom świetną zabawę chcemy zebrać bardzo potrzebne środki finansowe na zakup samochodu dla realizacji wyjazdowej opieki medycznej dla dzieci objętych domową opieką hospicyjną. Udział Państwa to przede wszystkim pomoc dla naszych małych pacjentów, ale chcemy także zapewnić dzieciom, całym rodzinom oraz gościom świetną zabawę” – mówi Prezes Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo Natasza Godlewska.

„Nigdy nie przypuszczałbym, że cykl „Gigantów dla Świetlikowa” stanie się rozpoznawalny i będzie tak chętnie odwiedzany przez ludzi o dobrych sercach. To wyjątkowe widzieć tłumy na naszej imprezie o charakterze charytatywnym. To tylko dowodzi faktu, jak wiele wspaniałych ludzi chce pomóc chorym dzieciom i nie jest obojętny im ich los” – mówi turbowolontariusz Świetlikowa i zarazem Przewodniczący Rady Fundatorów Fundacji Why Not – Marian Rojek. To z jego inicjatywy odbywa się Mecz, przy współpracy Sponsorów oraz Miasta Tychy.

MECZ.jpg

„Działalność Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo skupiona jest wokół nieuleczalnie chorych Dzieci. Hospicjum Domowe opiekuje się dziećmi bardzo chorymi w ich domach, pomaga ich rodzicom i rodzeństwem, bo w domu dzieci mniej się boją. Z kolei Centrum Opieki Dziennej pozwala dzieciom chorym i niepełnosprawnym zaznać choć odrobinę normalnego dzieciństwa, tego z rówieśnikami, zabawami i nauką pod okiem wspaniałych pielęgniarek, rehabilitantów, psychologów i pedagogów.  Nową działalnością dla nas jest obecnie opieka perinatalna, która ma na celu przygotować rodziców do przyjścia na świat chorego dziecka” – o charakterze działalności mówi Pani Prezes Natasza Godlewska.

„Fundację Śląskie Hospicjum dla Dzieci założono w 2009 roku po to, by choć w jakimś stopniu poprawić jakość życia chorego dziecka i jego rodziny. By dzieci będące pod opieką fundacji nie odczuwały szpitalnego pośpiechu i hałasu, ale miłość, troskę i obecność bliskich. By w poczuciu bezpieczeństwa i spokoju przeżywały ostatnie dni swego życia. – Ogromnie ważne jest to, by dziecko umierało w objęciach rodziców, rodzeństwa, we własnym pokoju, wśród swoich zabawek, a nie wśród medycznej aparatury, z daleka od bliskich” – podkreślają pracownicy Fundacji.

„Założona w 2020 roku Fundacja Why Not to grupa osób chcących nieść POMOC. Pomoc nieograniczoną szablonami, układami, granicami, przyzwyczajeniami. Rok 2020 ze względu na pandemię wywołaną przez koronawirusa Sars-Cov-2 był rokiem zaskakującym, zmieniającym świat i społeczeństwa. Fundacja Why Not chce POMAGAĆ! Wiemy, że tej POMOCY będzie potrzebował niejeden z Was. Pomagamy tym, którzy są odrzucani, tym, którzy są wykluczeni, tym którzy tego potrzebują, tym którzy tracą nadzieję i tym, którzy zasługują na lepsze traktowanie. Pomagamy wszystkim, z potrzeby serca. Walczymy o lepsze jutro dla nas wszystkich. Walczymy o równy dostęp do pomocy i wierzymy, że pewnego dnia uda nam się taką pomoc dostarczyć” – to motto Fundacji Why Not

Pomóż Świetlikom zanim zgasną na zawsze… Bądź z nami podczas Wielkiego Meczu Charytatywnego Giganci dla Świetlikowa 21 maja 2023 roku!

Strona Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo: www.shd.org.pl

Oczywiście projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu naszych Dobroczyńców:

• Urząd Miejski Tychy

• Tyski Sport S.A. - Stadion Miejski Tychy

• GKS Tychy

• Consultronix Engineering & Consultronix S.A.

• Terranova Polska Sp. z o.o. Warszawa

• Akademia Wychowania Fizycznego Katowice

• MAXCOM S.A. Tychy

Brawa i podziękowania dla wszystkich uczestników oraz publiczności zebranej na trybunach!

Relacje z I i II Edycji Wielkiego Meczu Charytatywnego Giganci dla Świetlikowa: